نشست چهارم

 كارگاه آموزشي اسلام و حقوق بشردوستانه بين المللي به همت جامعه المصطفي العالميه و همكاري دبيرخانه اسلام و حقوق بشردوستانه بين المللي پنجشنبه، سي و يكم ارديبهشت در محل سالن اجتماعات موسسه آموزش هاي كوتاه مدت و فرصت هاي مطالعاتي اين مركز برگزار شد.

در اين كارگاه آموزشي كه در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد، اساتيد دانشگاه به بيان نكات و مباحث آموزشي در محورهاي تعيين شده پرداختند. در نوبت صبح آقاي ماركوس كوت ، معاون همكاري هاي دفتر صليب سرخ در تهران، در باب آشنايي با اصول نهضت صليب سرخ و هلال احمر مطالبي ارائه كرد و دكتر ميرمحمدي اقشار مورد حمايت در حقوق بشردوستانه را معرفي نمود. در نوبت عصر، ابتدا دكتر عسگري به بررسي جايگاه حقوق بشردوستانه در حقوق بين الملل و جهان معاصر پرداخت؛ سپس دكتر قربان نيا تفاوت ها و اشتراكات ميان حقوق بشر و حقوق بشردوستانه را مورد بررسي قرار داد. دكتر ابراهيمي نيز به عنوان آخرين  سخنران اين كارگاه در باب ارتباط ميان اسلام و حقوق بشردوستانه بين المللي به ايراد سخن پرداخت. شايان ذكر است اساتيد مذكور پس از پايان سخنان خود به پرسش هاي شركت كنندگان پاسخ دادند.

در پايان پس از جمع بندي حجه الاسلام براتي از مطالب ارائه شده در كارگاه، از طرف صليب سرخ به شركت كنندگان گواهينامه بين المللي اهدا شد

 

You have no rights to post comments

جهت ثبت نام در کارگاه اسلام و حقوق بشردوستانه با موضوع محیط زیست، آب، اجساد و مفقودین

فیلدهای مقابل را تکمیل و کلید ثبت نام را انتخاب نمایید